יום שלישי, 15 באוקטובר 2013

חוזרים ללימודים

ברוכים הבאים לשנת הלימודים התשע''דתלמידים, צוות, הורים ואורחים יקרים,    
בוקר טוב !
בהתרגשות רבה, אני שמחה לפתוח את שנת הלימודים תשע"ד.
אני מברכת על כניסתם של 32 תלמידי כתה א' חדשים ומקסימים לבית הספר.
לכם ילדים, שנמצאים באחד הרגעים המרגשים בחייכם,  אני מאחלת שנצליח לשמור עבורכם על הקסם שבאהבת הלמידה, שנצליח לטפח בכם את הסקרנות ואת החיבה והכבוד לחבריכם.
אני מברכת גם את התלמידים ואנשי הצוות החדשים שהצטרפו לסגל ומאחלת לכם קליטה מהירה וקלה בבית וילקומיץ.

מערכת החינוך שלנו עוברת בשבועות האחרונות טלטלה של קביעת סדרי עדיפויות חדשים בחינוך הילדים. מהתמקדות במרוץ  אחר הישגיות, להתמקדות בלמידה משמעותית כזו המותאמת למאה ה-21, ממרדף אחרי טבלאות רייטינג משוות בין בתי ספר להעמקת החינוך לערכים שהוא הבסיס ליצירת חברת מופת בארץ ישראל. מושגים כמו שייכות, ערבות הדדית, יושרה, שיוויון ומעורבות חברתית חוזרים למרום השיח החינוכי כשלצדם חתירה למצויינות אישית לכל תלמיד.
ומעבר לכל, החזרת האמון לצוותים החינוכיים בשטח והחדרת האמונה שבכוחם ליצור את השינוי, במקביל נטיעת תחושת האמון בכל תלמיד שהוא יכול להצליח.
שר החינוך, הרב שי פירון מזמין את קהילת אנשי החינוך לחלום ולפרוץ את קליפת השיריון של ההרגל.

ולסיום, אי אפשר להתעלם מהמהפכה שעבר בית הספר בשלושת השבועות האחרונים, קיבלנו במתנה לבית הספר את ידיד, אב הבית החדש שלנו שקיבל גם הוא הזדמנות לחלום, ומממש את החלום מידי יום ביומו. ידיד, תודה מעומק ליבי על הכנת ביה"ס לקראת שנת הלימודים. ובשם כולנו, אני רוצה להודות לכל אנשי הצוות שעמלו בקיץ: לדוינה, שולי, טובה, לצוות הניקיון: מרינה, אירנה וסוזאן ולסגל המורים שכנמלים עמלות בילו כאן בהכנת המערך הארגוני, הכנת ספרי הלימוד והמרחבים הלימודיים.

תודה גם לאביהוד רסקי ראש המועצה ולברוך גנות מנהל מח' החינוך על מעורבותם הבלתי מתפשרת בכל הנעשה בבית הספר והצבת המעשה החינוכי בראש סדר העדיפויות במושבה, תודה לעירית מלמד מפקחת ביה"ס, שדואגת וטורחת מאחורי הקלעים, תומכת ומסייעת במצבי משבר.

אנו בחודש אלול, חודש מיוחד אשר יש לנו בו הזדמנות לסכם דברים שעשינו ולהביט בתקוה אל השנה החדשה. אני מאחלת לכולנו מכל הלב ששנה זו תהייה טובה מקודמתה ומהנה מקודמתה.

שנה שבה נאמין, נאהב ונצטיין.       
אסנת

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה